ludzie, biiuro

Słowo cms pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie system zarządzania treścią. System powstał w roku 1995, a założycielami są pracownicy amerykańskiej firmy. Strony cms, oparte o system cms, to strony internetowe, które dzięki aplikacji i systemowi zarządzania treścią można łatwo aktualizować i rozbudowywać oraz przekształcać za pomocą łatwych w obsłudze aplikacji. Strony cms to strony www zawierające różne formularze i moduły.

Dobre strony cms są na tyle rewelacyjnym rozwiązaniem technicznym, że posiadają możliwość wprowadzania najróżniejszych przekształceń na stronie przez każdego, nawet bez posiadania wiedzy na ten temat. Co więcej, są tak skonstruowane, że zmiany mogą być wprowadzane błyskawicznie i sprawie. Zaletami tego rozwiązania są stosunkowo niskie koszty aktualizacji.

Strony cms stale się rozwijają

. W ostatnich latach ich ewolucja poszła znacznie do przodu, co pozwala na możliwość  modyfikacji nie tylko treści, ale i całej struktury strony cms. 

Systemy zarządzania treścią z reguły opierają są na bazach danych

. Rozwój stron cms jest bardzo pożyteczny dla grafików komputerowych oraz osób zajmujących się ich tworzeniem i pozycjonowaniem. Można do nich zaliczyć również systemy zarządzania dokumentacją.

 

Warto przeczytać: www.idento.pl