ludzie, biiuro

Profesjonalny system cms jest to pewnego rodzaju program komputerowy wspomagający użytkowników w tworzeniu stron internetowych. Ostatecznym produktem działania dobrej strony cms jest wszystko to co widzi przeciętny użytkownik odwiedzający naszą stronę czyli obrazki filmy i treści rozmieszczone w odpowiednich miejscach ale jak to się dzieje?

Na początek mamy możliwość dodania na przykład artykułu, w tym celu otwieramy panel administratora odnajdujemy w menu odpowiednią opcję, wpisujemy artykuł i wciskamy wyślij, publikuj albo zapisz. Dobry system cms (aktualizacja treści)wysyła napisany artykuł do bazy danych mysql i zapisuje go tam. Następnie gdy użytkownik wchodzi na naszą stronę system cms wyszukuje nasz artykuł w bazie danych, wyszukuje odpowiednie miejsce na stronie gdzie ten powinien się znajdować i przesyła treść z bazy danych w odpowiednie miejsce na stronie. Podobnie działa także reszta czyli grafika dźwięk czy wideo. Dodatkową opcją jaką oferuje nam niemal

każdy system cms

jest możliwość zarządzania użytkownikami, wówczas możemy nadawać prawa zarejestrowanym użytkownikom, dzięki temu tylko wybrani mogą korzystać z poszczególnych opcji serwisu. Możemy także blokować użytkowników i monitorować statystyki naszego serwisu ale to już są dodatkowe opcje.

 

Czytaj więcej: www.idento-cms.eu